قالب وردپرس شرکتی کوادکوپتر
خانه / تاریخ و سیاست / تاریخ جهان / انسان در جستجوی معنا – کتاب صوتی قسمت یک تا سه

انسان در جستجوی معنا – کتاب صوتی قسمت یک تا سه

انسان در جستجوی معنا اثر ویکتور فرانکل

کتاب صوتی با صدای حمیدرضا فریعقوبی

قصه واقعی درباره رویدادهایی ست که در اردوگاه کار اجباری نازی ها پس از جنگ جهانی دوم برای زندانیان پیش آمده است.

نویسنده و راوی کتاب انسان در جستجوی معنا کسی نیست جز ویکتور فرانکل ، پزشک روانشناس و اعصاب شناسی که در آن دوران در میان زندانیان بود.

وی در فصل اول کتاب ضمن روایت خاطراتش از اردوگاه های کار اجباری، در فصل دوم تلاش می کند نگرشی جدید را در روانشناسی لوگوتراپی تبیین کند.

انسان در جستجوی معنا یکی از پرمخاطبترین و پرفروشترین کتابهای تاریخ دنیا را دارد و به ۲۴ زبان زنده دنیا ترجمه شده است.

در این برحه حساس کنونی، چنین داستانی از بازمانده ای که دوره ای وحشتناک و کشنده را گذرانده ، می تواند یاری بخش ما در رفتارهای درست روانی باشد.

روایت تاریخی و تکان دهنده اردوگاه کار اجباری از زبان کسی ست که نه تنها از آن جون سالم بدر برده، بلکه تجربه شخصی میلیونها انسان را لمس کرده. رویدادهایی که در آن زمان و آن مکان پیش آمده بقدری هولناک است که کمتر در باور مردم بوده ..

 

بخشی از کتاب انسان در جستجوی معنا

این داستان به رویدادهای هولناکی که کمتر در حد باور مردم بوده نمی پردازه بلکه به زجرای کوچیک اشاره می کنه و اونا رو میشکافه

بیشتر رویدادهایی که نشان داده می شوند در اردوگاه های بزرگ و مشهور اتفاق نیفتادند بلکه در اردوگاه های کوچکی اتفاق افتادند که بیشتر آدم سوزی ها اونجا انجام گرفت.

گر بخواهیم طور دیگه ای باید بگویم که این داستان به رنج و مرگ قهرمان های بزرگ دریایی شناخته شده و کابلهای برق سه هزار و همین مورد انتقاد قرار گرفت و در نتیجه امتیاز خاصی از خودشان داشتند می پردازد

حرف ما از فداکاری های مسدود شده و مرگ توده های ناشناخته و مجرمینی که گزارشی از اونها در دست نیست. اونها همون زندونیای عادی بودند که نشون ویژه ای روی آستینشون نداشتند.

اغلب کابوها نسبت به زندانبانا سخت گیرانه تر رفتار می کردند، و البته ssها کسایی رو از زندانیا انتخاب می کردند که شخصیتشون نشون دهنده چنان رفتاری بود که انتظار داشتند. کابوها به سرعت خلق و خوی ss ها و زندانیای اردوگاها رو پیدا می کردند و بنابراین درمورد اونها هم میشه برپایه اصول روانشناسی داوری کرد. کسایی که بیرون از زندان بودند درباره زندانیا بخاطر اینکه تحت تاثیر عواطف و احساسات ترحم آمیز واقع می شدند تصور نادرستی داشتند، چون اونها از مبارزه ای که میون زندونیا برای زنده بودن تکمیل بود و میجوشید آگاهی کمتری داشتند. این مبارزه و تلاش بصورت خشن و بی رحمانه ای فقط برای به چنگ آوردن یه تیکه نون بخور و نمیر روزانه همواره در جریان بود.

همچنین بخوانید :   دانلود کتاب ویتنام سرزمین نفرین شده

مثلا کامیونی رو در نظر می گیریم که رسما اعلام می کرد باید شمار ویژه ای از زندانیا رو به اردوگاه دیگری ببره، اما حدس نزدیک به یقین همه این بود که مقصد کامیون به یکی از اتاق ها گاز منتهی می شد..

کتاب صوتی انسان در جستجوی معنا – قسمت یک و دو

کتاب صوتی انسان در جستجوی معنا – قسمت سوم

اگر این کتاب صوتی رو دوست داشتید در دیدگاه ها به ما اعلام کنید که قسمت های بعدی رو هم قرار بدیم.

نام کتاب : انسان در جستجوی معنا
نویسنده : ویکتور فرانکل
تعداد صفحه :
حجم فایل : 24000 کیلوبایت
برای دانلود کتابها ، از نرم افزار دانلود منیجر استفاده کنید
برای دانلود کتابها با موبایل، از نرم افزار ADM استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.